Alüminyum Profil

Alüminyumun hafif olması,hava şartlarına,yiyecek maddelerine ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gazlara karşı dayanıklı olması özelliğiyle günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gümüş beyaz renginin bu özelliğiyle birlikte gerek teknolojik alanda gerekse dış mimari için cazibeli bir ürün haline gelmiştir.Alüminyum bu güzel görünümünü anodik oksidasyon gibi uygulamalar ile uzun müddet korunabilmektedir.Alüminyum elastik bir malzemedir.Bu nedenle ani darbelere karşı dayanıklıdır.Ayrıca dayanıklılığı düşük sıcaklıklarda azalmaz.Alüminyum işlenmesi kolay bir metaldir.

Alüminyum hafif bir metal olma özelliği ile uçak ve uzay araçları dahil bütün taşıt araçlarında ve inşaat sektöründe ;iletkenlik özelliği ile elektrik-elektronik araçların yapımında tercih edilmektedir.

Alüminyum parlak ve şık görüntüsünden yararlanılarak dekoratif amaçlı süs ve ev eşyaları yapımında kullanılmaktadır.Yüksek dayanıklılık/ağırlık rasyosu sayesinde cephe kaplamalarında tercih edilir.Özellikle ulaştırma,inşaat ve ambalaj sektörlerinde olmak üzere yeni teknolojilerinde etkisiyle kullanımı sürekli artan alüminyum,21.yüzyılın metali olarak görülmektedir.

Alüminyum;kapı,pencere,ısı yalıtım profilleri,sürme sistemleri,çift açılır sistemler,dış cephe kaplama,yer döşemeleri,ofis bölmeleri,lambirileriperde rayları,panjurlar,kapı eşikleri,levha bitiş profilleri,dükkan kepenkleri,makina parçaları,konveyörler,balkon kaplama,korkuluk sistemleri,duş kabinleri,solaryumlar,seralar,dükkan vitrinleri,merdivenler,iskeleler,yağmurluk ve yağmur oluğu profilleri,bisiklet jantları,cit profilleri,parmaklık profilleri,güneş kırıcı pofiller,kış bahçeleri ve zemin kaplama profilleri vs. bir çok alanda kullanılmaktadır.

Anasayfa Hakkımızda Alüminyum Profil İletişim